Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rozmiar okna questu + zmiana ilości znaków w jednej linii


z4z0l

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

yo yo yo. Wiem, że wszyscy macie to już na swoich serwerach ale co tam, można dodać.

 

pozdrof.jpg

 

1. Rozmiar okna

Możemy to zrobić poprzez quest, ja wiem. Ale wtedy i tak mamy 'ograniczenie' jeżeli chodzi o ustaloną oś 'x' i nasze okno będzie się poszerzało w prawo, w dół od jakoś ... środka ekranu ? Dlatego więc zróbmy to poprzez clienta.

 

Instrukcja :

- rozpakuj uiscript;

- otwórz plik questdialog.py poprzez dowolny program do edycji plików tekstowych;

- edytuj linię 26, 27 ustalając własne wartości, poprzednie wartości 'x' oraz 'y' wyzeruj;

- pakujemy, wrzucamy do clienta (folder pack)

 

2. Ilość znaków w jednej linii

Standardowo jest to ciąg znaków ograniczony do 52 (52 znak zawsze wychodził na dole).

 

Instrukcja :

- rozpakuj root;

- otwórz plik uiquest.py poprzez dowolny program do edycji plików tekstowych;

- znajdź ciąg znaków (u mnie jest to 257 linijka) :

event.SetRestrictedCount(idx,52)

- zmień liczbę 52 na własną;

- pakujemy, wrzucamy do clienta (folder pack)

 

3. Dla leniwych

 

http://www.speedyshare.com/UYpnd/fdagafdgasd.zip

 

https://www.virustotal.com/file/af360c5f02e59315c3496ba5a5a68e63a0f1a5448f12aa6e9d99d865d59a32b9/analysis/1338920720/

 

 

peaceeeeeeeeee.

 

umarł

Opublikowano

Tesh Cie loffciaam ;*******************************************

 

@top - przydatne bardzo, nie ma co, to ułatwi pracę przy stosowaniu np say_size.

Dobra robota !

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

Dobra sprawa, a masz rozkminione kolorowanie selectów ? ;p

tj napisów.

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

Super :>

 

yo yo yo. Wiem, że wszyscy macie to już na swoich serwerach ale co tam, można dodać.

 

pozdrof.jpg

 

1. Rozmiar okna

Możemy to zrobić poprzez quest, ja wiem. Ale wtedy i tak mamy 'ograniczenie' jeżeli chodzi o ustaloną oś 'x' i nasze okno będzie się poszerzało w prawo, w dół od jakoś ... środka ekranu ? Dlatego więc zróbmy to poprzez clienta.

 

Instrukcja :

- rozpakuj uiscript;

- otwórz plik questdialog.py poprzez dowolny program do edycji plików tekstowych;

- edytuj linię 26, 27 ustalając własne wartości, poprzednie wartości 'x' oraz 'y' wyzeruj;

- pakujemy, wrzucamy do clienta (folder pack)

 

2. Ilość znaków w jednej linii

Standardowo jest to ciąg znaków ograniczony do 52 (52 znak zawsze wychodził na dole).

 

Instrukcja :

- rozpakuj root;

- otwórz plik uiquest.py poprzez dowolny program do edycji plików tekstowych;

- znajdź ciąg znaków (u mnie jest to 257 linijka) :

event.SetRestrictedCount(idx,52)

- zmień liczbę 52 na własną;

- pakujemy, wrzucamy do clienta (folder pack)

 

3. Dla leniwych

 

http://www.speedyshare.com/UYpnd/fdagafdgasd.zip

 

https://www.virustotal.com/file/af360c5f02e59315c3496ba5a5a68e63a0f1a5448f12aa6e9d99d865d59a32b9/analysis/1338920720/

 

 

peaceeeeeeeeee.

nie umieszczamy linków zewnętrznych.

Opublikowano

Super, super!

Nigdzie tego nie widziałem i się głowiłem...

Liczba znaków się przyda, ale rozmiar okna nie, bo jest dostosowany do wszystkich, a nie tylko jednego, konkretnego questa:/

 

@2x UP

takie :

 

pozdrod.jpg

;) ?

Możesz nam zdradzić, jak uzyskać taki efekt ?:)

KONIEC


-----------------------------------------


2013-08-15

Opublikowano

@2x UP

takie :

 

pozdrod.jpg

;) ?

Ja woll. Questlib.lua modern ? ;>

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

Of course, it's new pro function in metin2, not for laiks <:.

holy shit, it isn't 4 me ;c

i need a good teacher :x

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

@krzywy_

no niestety ale co zrobić ;(

 

PS. skąd masz takiego 'skryna' ? ;>

 

@down

nie no spokojnie, jest Twój ! :D

 

umarł

Opublikowano

@krzywy_

no niestety ale co zrobić ;(

 

PS. skąd masz takiego 'skryna' ? ;>

 

Muj skryn i odczepic sie odniego.

pozdrawiam welnesa

 

gyey.png

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

Opublikowano

A ja dalej nie rozkminiam krzywy Twojej sygnatury.

Jednak questlib ?

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

Muj skryn i odczepic sie odniego.

pozdrawiam welnesa

Też Cię pozdrawiam Krzywy.

Pora skminić coś nowego.

Z4ola tesh postrafiam ;***

@Top(antywarn)

No to pewnie nie długo też się ukaże kolorowanie selectów.

A co zrobić, jak np nałożę obrazek i nie będzie się powiększał, bo zmieniłem wielkość w cliencie?

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

Mnie nikt nie pozdrowł kurffy bronzowe <333333333333333333333333

@top

Dobry sposób, jednak, tutaj można mieć teksturkę dużą do saya :)

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

@top

to syf w clientside a w questach juz jest taka funkcja jak say_size(x,y)

1. Rozmiar okna

Możemy to zrobić poprzez quest, ja wiem. Ale wtedy i tak mamy 'ograniczenie' jeżeli chodzi o ustaloną oś 'x' i nasze okno będzie się poszerzało w prawo, w dół od jakoś ... środka ekranu ? Dlatego więc zróbmy to poprzez clienta.

 

Przecież on o tym wie?

@Topic

Temat przydatny, lecz jestem tego samego zdania co Sui.

Opublikowano

@top

to syf w clientside a w questach juz jest taka funkcja jak say_size(x,y)

 

ja jebię, przeczytaj cały temat i później komentuj - dasz radę ? syfem jest say_size(x,y) co opisałem, co zacytował Mondes.

 

umarł

Opublikowano

ja jebię, przeczytaj cały temat i później komentuj - dasz radę ? syfem jest say_size(x,y) co opisałem, co zacytował Mondes.

to sie naucz uzywac tej fukcji a potem podskakuj bo mi dziala jakos dobrze bez ingerowania w klienta

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...